Znamy hasło Marszu Niepodległości 2021

Robert Bąkiewicz podał oficjalne hasło Marszu Niepodległości 2021. Polacy w tym roku będą szli pod hasłem: “Niepodległość nie na sprzedaż”. Podczas konferencji prasowej organizatorzy wydarzenia 11 listopada informowali o powodach dokonanego wyboru.

Z tym hasłem tak naprawdę manifestowaliśmy od samego początku. Często było je słychać skandujące wśród dziesiątków tysięcy tłumów patriotów. (…) Dlatego wydaje mi się, że jest to bardzo dobre hasło, żeby w tym roku było oficjalnym.

Witold Tumanowicz – Wiceprezes Zarządu

To hasło wpisuje się bardzo dobrze w przestrzeń i historyczną, ale również bieżących wydarzeń i wydarzeń zapewne tych, które będą nas spotykały już w niedalekiej przyszłości. Jest to “Niepodległość nie na sprzedaż”.

Robert Bąkiewicz – Prezes Zarządu

Tegoroczne hasło nie jest przypadkowe. Polska niepodległość historycznie była wywalczona przez wiele pokoleń Polaków. Odzyskana w 1918 roku, obchodzona jest rok rocznie dzięki Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości, które pielęgnują pamięć o niej.

Wszystkich tych, którzy nas słuchając, zapraszamy już 11 listopada, żebyśmy w tym okresie pokazali, że jesteśmy za suwerennym i niepodległym państwem polskim. Za państwem, które czuje się częścią Europy, bo zawsze byliśmy w Europie i zawsze byliśmy Europejczykami.

Robert Bąkiewicz – Prezes Zarządu