Parkingi

PARKINGI DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH

Zachęcamy uczestników Marszu Niepodległości do skorzystania z parkingów poza strefą centrum Warszawy. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodów pod stacjami metra i następnie dojazd na stację Warszawa Centrum.

WYKAZ PARKINGÓW DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH

PARKINGI AUTOBUSOWE

Grupy przyjeżdżające 11 listopada do Warszawy na Marsz Niepodległości najlepiej jeżeli wyjdą z autokarów w centrum miasta. Kierowców zaś prosimy o zaparkowanie autobusów na Parkingu Stadionu Narodowego znajdującego się przy alei Zielenieckiej  6. 
W przypadku wyjścia z autobusu na terenie parkingu autobusowego należy dostać się na miejsce Ronda Dmowskiego poprzez:

  1. Skorzystanie z linii kolejowej, by przemieścić się pociągiem podmiejskim ze stacji Warszawa Stadion do stacji Warszawa Śródmieście, która znajduje się tuż przy rondzie Dmowskiego. 
  2. Wejście do metra na stacji Stadion Narodowy i wyjście na stacji Metro Świętokrzyska (Metro linii M2, kierunek Trocka – Metro Księcia Janusz). Ze stacji Metro Świętokrzyska możecie Państwo:
    – przejść około 700 metrów piechotą wzdłuż ulicy Marszałkowskiej na Rondo Dmowskiego,
    – lub wejść do metra linii M1 (kierunek Metro Młociny – Metro Kabaty), i wyjść na kolejnej stacji o nazwie Metro Centrum.

    Proponujemy pociąg i metro, gdyż z powodu zmian w ruchu komunikacji miejskiej wyłączany jest ruch na Moście Poniatowskiego. Od około godziny 11:00 metro i pociąg są jedynymi szybkimi połączeniami z miejscem, z którego będzie wychodził Marsz Niepodległości.

Wszystkich organizujących wyjazdy autokarowe prosimy o wykupowanie miejsc na Parkingu przy Stadionie Narodowym PGE. Na parking będzie można wjeżdżać w godzinach od 9:00 do 13:00.
Link do systemu wykupu miejsc dostępny jest poniżej.

WYKUP BILET PARKINGOWY

UWAGA! Ilość miejsc parkingowych przy Stadionie Narodowym jest ograniczona!

UWAGA DLA KIEROWCÓW AUTOKARÓW: Proszę zapamiętać, że najprawdopodobniej już od godziny 10:00 zostanie wyłączona z ruchu drogowego aleja Jerozolimska. Z tego powodu zachęcamy do przejazdu przez rzekę Wisłę mostem Śląsko-Dąbrowskim, aby następnie ulicą Targową dojechać do parkingu dla autokarów znajdującego się przy alei Zielenieckiej 6.