Zgłosiliśmy zgromadzenie zwykłe – marsz jest legalny

Marsz Niepodległości jest legalny, w dniu skandalicznej decyzji Sądu Okręgowego zostało wysłane zgłoszenie o rejestrację zgromadzenia zwykłego. Zgodnie z prawem przejdziemy ulicami Warszawy. Zapewniał w Radio Maryja Robert Bąkiewicz.

Po tej decyzji Sądu Okręgowego zgłosiliśmy od razu zgromadzenie w trybie zwyczajnym – nie zgromadzenia cyklicznego. Pamiętajmy o tym, że wtedy był wakat na tej przestrzeni dlatego, że wcześniejsze zgromadzenie, zarejestrowane przez środowiska lewicowe zostało uchylone przez ratusz warszawski, bo musiało być, ze względu na decyzję wojewody uchylone. Czyli mamy legalne zgromadzenie z Ronda im. Romana Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Poza tym, jeśli pan Rafał Trzaskowski będzie próbował dalej zaogniać tę sytuację, podstawiać przysłowiową nogę, to oczywiście są jeszcze inne formy prawne, które na pewno wykorzystamy w aspekcie tego, żeby to zgromadzenie przeprowadzić i ono się na pewno odbędzie.

Robert Bąkiewicz – Prezes Zarządu SMN

Zdaniem prezesa Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości”, prezydent Warszawy “stoi po stronie antycywilizacji”.

Rafał Trzaskowski stoi po stronie antycywilizacji, marksistów, którzy chcą zniszczyć cały dorobek kulturowy, etyczny, filozoficzny i prawny Polski i Polaków. On odwołuje się do jakichś systemów wartości globalistycznych, można powiedzieć wręcz masońskich. Dla niego polscy patrioci są zagrożeniem dla tych idei, które on propaguje.

Robert Bąkiewicz – Prezes Zarządu SMN

Żadne działania polityków nie zatrzymają Marszu Niepodległości.

Tego święta, tej uroczystości, tego ważnego wydarzenia jakim jest Marsz Niepodległości nikt nam nie odbierze, nie odbiorą nam politycy, którzy chcą doprowadzić do wojny wewnętrznej, wojny domowej pomiędzy nami Polakami – nie w sensie militarnym, ale w sensie medialnym, w sensie narracji, ale i w sensie eskalowania wzajemnej agresji. Na to, my, polscy patrioci, nie możemy się zgodzić i przeciwstawiamy się takiemu działaniu.

Robert Bąkiewicz – Prezes Zarządu SMN