Wspieraj

Nie byłoby Marszu Niepodległości gdyby nie setki ludzi, którzy wspierają nas finansowo. Wielu maszerujących nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie koszty finansowe ponoszą organizatorzy. Organizując tak wielkie zgromadzenie publiczne, zobligowani jesteśmy nie tylko przez prawo, ale również przez Uczestników do jak najlepszej organizacji marszu pod względem: bezpieczeństwa, promocji, oprawy, zarządzania informacyjnego, nagłośnienia czy tak podstawowych spraw jak zabezpieczenia potrzeb sanitarnych i zapewnienie czystości na terenie Stadionu Narodowego. To wszystko wymaga ogromnych nakładów. Dlatego już teraz pragniemy wszystkim dobrodziejom podziękować, za wsparcie i zaufanie.

W tym roku suma kosztów organizacji tego największego patriotycznego wydarzenia wyniesie 350 000 zł, z czego najwięcej pochłoną:

  1. Sceny – budowa scen stacjonarnych na starcie i finiszu marszu, wynajem platform samochodowych. Przy tak dużej liczbie uczestników są niezbędne. Wpływają na poczucie bezpieczeństwa i orientacji uczestników. Umożliwiają montaż nagłośnienia i występy artystów.
  2. Nagłośnienie – dążymy do objęcia nim całej trasy Marszu przez cały czas jego trwania. Dzięki niemu jesteśmy w stanie kierować komunikaty, nawigować, odtwarzać utwory patriotyczne i przeprowadzić występ artystów.
  3. Grupy rekonstrukcji historycznych – co roku kierujemy zaproszenie do rekonstruktorów wszystkich okresów z całej Polski. Uczestnictwo wojowników, rycerzy i żołnierzy wymaga stworzenia zaplecza technicznego dla ludzi i koni.
  4. Oprawa artystyczna i honoraria dla artystów – muzycy są z nami od początku i krzewią wartości poprzez swoją twórczość.
  5. Straż Marszu Niepodległości – kilkusetosobowa formacja, której obecność jest niezbędna z punktu widzenia logistyki, sprawnego przejścia i bezpieczeństwa wymaga zaopatrzenia w sprzęt tj. system łączności, megafony, liny czy środki ochrony osobistej.
  6. Realizacja wideo Mediów Narodowych – nie trzeba przekonywać, że obejrzenie całości pięknego pochodu w mediach głównego nurtu jest niemożliwe. Z drugiej jednak strony organizacja takiego przedsięwzięcia we własnym zakresie wymaga zapewnienia punktów dostępu do Internetu, wypożyczenia dodatkowego osprzętu reporterskiego i zaangażowania dodatkowych osób.
  7. Zespół prawny – co roku prawnicy związani z Marszem Niepodległości dbają o dobre imię wydarzenia i stają w obronie jego uczestników.
  8. Promocja i poligrafia – organizacja namiotów, druk plakatów i zaopatrzenie wolontariuszy w punktach informacyjnych.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, to nie tylko marsz, który organizujemy 11 listopada, ale również wiele innych oddolnych inicjatyw.

Portal MediaNarodowe.com – powstał z powodu szerzenia się cenzury na portalach społecznościowych. Usunięcie głównych profili Marszu Niepodległości na portalu Facebook spowodowało groźbę braku kontaktu z uczestnikami marszu. W jednym momencie nie mogliśmy prosić o wsparcie naszych działań i bronić się przed atakami medialnymi. Wymusiło to stworzenie portalu i telewizji, które są dzisiaj kuźnią młodych Polaków, którzy mają coraz większy wpływ na postawę Polaków. Roczny koszt utrzymania portalu to około 100 tysięcy złotych.

Telewizja MediaNarodowe.org – jedna z największych oddolnych telewizji internetowych z ponad setką tysięcy subskrybentów. Redaktorzy nieustannie starają się służyć państwu prowadząc wiele ciekawych rozmów i relacjonując najważniejsze wydarzenia w Polsce. Koszt utrzymania telewizji, to ponad 250 tysięcy złotych rocznie.

Straż Marszu Niepodległości SMN.org.pl – największa społeczna, otwarta i oparta na wolontariacie formacja odpowiedzialna za organizację, logistykę oraz zabezpieczenie 11 listopada corocznego Marszu Niepodległości. Powołanie formacji było odpowiedzią organizatorów na nieudolne i nieodpowiedzialne działania służb mundurowych w trakcie imprez w latach 2010-2012. W ocenie organizatorów podjęte przez funkcjonariuszy czynności mogły sprowadzić na uczestników legalnego zgromadzenia bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia. Celem Straży Marszu Niepodległości jest organizacja bezpiecznego i radosnego Święta niepodległości.

Szanowni Państwo,

jak widzicie działamy dla naszej Ojczyzny cały rok. Staramy się naszą pracę traktować jak służbę  i z tego powodu cały czas szukamy nowych wyzwań jak i staramy się pomagać tam, gdzie wielu Polaków nie widzi już ratunku. Przykładem takiego działania była inicjatywa #NieDlaRoszczeń, która okazała się wielkim sukcesem naszej organizacji. Nie byłoby tych wspaniałych inicjatyw gdyby nie Państwa stałe wpłaty. Pomagając nam finansowo staliście się częścią naszego zespołu. Pragnę Państwu podziękować za każde stałe zlecenie, za każdą jednorazową wpłatę. Niech Bóg ma Was w swojej opiece!

Robert Bąkiewicz
Prezes ZarząduOd 2017 roku wydajemy dzięki Państwa wsparciu portal MediaNarodowe.com, a także telewizję internetową, którą możecie Państwo obejrzeć pod adresem MediaNarodowe.org/tv.