MARSZNIEPODLEGŁOŚCI LOGO
WWW.MARSZNIEPODLEGLOSCI.PLPROSIMY O 1% PAŃSTWA PODATKU
KRS: 0000406677


WSPOMÓŻ
MARSZNIEPODLEGŁOŚCI
-https://marszniepodleglosci.pl/strefa-sponsorow/Jeżeli nie widzą Państwo niniejszej widomości lub mają Państwo problem z otwieraniem załączników, to prosimy o skorzystanie z odnośnika klikając >>TUTAJ<< lub skopiowanie  do swojej przeglądarki następującego adresu: https://marszniepodleglosci.pl/wp-content/uploads/2020/02/SMN20200219.html
Warszawa, 19.02.2020 r.Szanowni Państwo,
w tym liście chcę się z Państwem podzielić spostrzeżeniami na temat wydarzeń, które miały miejsce 21 stycznia b.r. podczas obchodów tzw. wyzwolenia Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auchwitz-Birkenau. Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na to, jak one w rzeczywistości wyglądają. Jest to obraz inny niż ten prezentowany przez telewizję głównego nurtu.
Media transmitują uroczystości, w których biorą udział głowy państw, dyplomaci, premierzy i ważne osobistości. Pod namiotem, przy akompaniamencie muzyki, odbywają się przemówienia, a następnie delegacje składają znicze pod Pomnikiem Ofiar w Birkenau.

Prawdziwy obraz uroczystości w Auschwitz

Dla większości uczestników obraz tych uroczystości wygląda zdecydowanie inaczej. Krewni ofiar obozu, w większości Polacy, choć nie tylko - głównie osoby starsze - spędzają pięciogodzinne obchody pod gołym niebem, w skandalicznych warunkach, nie przystosowanych do pory roku ani wieku uczestników. Dyrekcja Muzeum n
ie pOBRAZrzygotowała dla nich namiotów, ciepłych napojów, ani nawet ławek, na których można usiąść. Zamiast tego zadbano o dużą ilość ochrony i liczne kontrole. Już przy wejściu na teren byłego obozu Auschwitz ustawione zostały bramki, a SOP kontrolował wszystkich wsiadających do autobusów, którymi przewieziono nas do Birkenau. Z uwagi na odległość, jaka dzieliła to miejsce od terenu głównych obchodów, wątpliwość budzi choćby zasadność takich środków bezpieczeństwa, wymierzonych głównie w osoby starsze.

Obce służby na terenie muzeum w Auschwitz?

OBRAZWiele z tych osób, tak jak członkowie Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych, przyjeżdża tutaj każdego roku, by upominać się o prawdę, o historię i godne uczczenie pamięci pomordowanych krewnych. Właśnie podczas realizacji wywiadu z jedną z pań ze Stowarzyszenia, córką powstańca wielkopolskiego doszło do skandalu. Wokół nas pojawiło się kilku mężczyzn, którzy zaczęli nas filmować, a następnie podążali za naszą grupą do samego wyjścia. Przez całą drogę do bramy wywierano na nas presję, śledząc i poddając obserwacji. Najprawdopodobniej ludzie ci byli uzbrojeni. Nie mamy też pewności co do tego, czy byli to Polacy. Mimo zgłoszenia tej nietypowej sytuacji organizatorom, nie było żadnej reakcji. Co więcej, po wyjściu za bramę wszyscy zostaliśmy wylegitymowani przez polską Policję, a nasze prośby o wyjaśnienie całej sytuacji były wielokrotnie ignorowane przez funkcjonariuszy. Zauważyliśmy, że zarówno jeden z mężczyzn, jak i jeden z policjantów, którzy nas później legitymowali rozmawiali chwilę wcześniej przez telefon. Pozostaje nam się jedynie domyślać, że uzbrojeni mężczyźni instruowali funkcjonariuszy polskiej Policji. Choć nasze pytania pozostały bez odpowiedzi, przedstawiciele Policji i Służby Ochrony Państwa wydawali się całą sytuacją niezwykle zażenowani.
W taki sposób potraktowano w dniu państwowych uroczystości członków rodzin Polaków pomordowanych w Auschwitz!
Zachęcam Państwa do obejrzenia całego materiału dokumentującego te wydarzenia oraz haniebne zachowanie polskiej Policji, najprawdopodobniej działającej na czyjeś polecenie. Nagranie znajdziecie Państwo poniżej.

OBRAZ
OBRAZ


WSPIERAJ  NASZE DZIAŁANIAWPŁAĆ PRZEZ POLSKI SYSTEM
HOTPAY -
https://marszniepodleglosci.pl/hotpay/
Wpłać
rzez tPay

WPŁAĆ PRZY POMOCYPAYPAL
-https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=74MKSC3XCFQUA

Dane do przelewu tradycyjnego i inne formy przelewów na dole listu lub na stronie https://marszniepodleglosci.pl/wplaty/

Szanowni Państwo,w świetle powyższych informacji oraz narracji tworzących z żydów jedyne ofiary wojny widać wyraźnie, jak pamięć o polskich ofiarach niemieckich obozów zagłady jest wypierana, a godność ich rodzin deptana - nawet podczas tak ważnych, państwowych uroczystości. Należałoby się zastanowić czemu służą działania podejmowane przez muzeum Auschwitz-Birkenau, gdyż postronny obserwator mógłby stwierdzić, że takie działania mają na celu usunięcie w niepamięć polskich ofiar obozów zagłady, a co za tym idzie - zaprezentowanie alternatywnej wersji historii II Wojny Światowej.

Musimy podjąć realne działania, które pomogą nam walczyć o prawdę! Dzisiaj jest ona zakłamywana i przemilczana w wielu tragicznych historycznych miejscach na terenie Polski. Dzisiaj działają one jak jednostki eksterytorialne obcych państw, głosząc często narrację uderzającą w prawdę, a tym samym są narzędziem używanym przeciwko naszej Ojczyźnie. Należy przypominać o prawdzie historycznej zarówno na terenie Polski jak i poza granicami, aby nie upokarzano Polaków w miejscach, gdzie ginęli nasi przodkowie.

Dlatego dzisiaj szczególnie potrzebne są wspólne działania w obronie prawdy historycznej. Musimy bronić naszego interesu narodowego, stanowczo odpierając ataki i fałszywe zarzuty. Nie możemy pozwolić na atakowanie Polski kłamstwami i oszczerstwami. Chcąc bronić dobrego imienia naszej Ojczyzny podjęliśmy decyzję o nawiązaniu ściślejszej współpracy ze środowiskami, które za cel postawiły sobie walkę z antypolską narracją uprawianą przez Muzeum Auschwitz-Birkenau. Przygotowujemy się także do organizacji obchodów 80-tej rocznicy pierwszego transportu Polaków do Auschwitz.
Ponadto nasz zespół prawny wspiera mnie i obecnych ze mną na obchodach kolegów w sprawie, którą w związku z opisanymi wyżej wydarzeniami zgłosiliśmy na policję. Będziemy dociekać prawdy z uwagi na budzące ogromny niepokój okoliczności, z jakimi mieliśmy do czynienia.
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie ustaje w walce o pamięć i godność naszych przodków, o prawdę i o przyszłość naszej Ojczyzny. Potrzebujemy jednak Państwa wsparcia.

Proszę Państwa o rozważenie możliwości cyklicznego wsparcia inicjatyw Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Każda, nawet najmniejsza regularna kwota pozwoli nam zaplanować długoterminowe działania i kontynuować dla Państwa istniejące projekty. Jestem przekonany, że przy Państwa pomocy będziemy mogli się rozwijać, by jeszcze skuteczniej upominać się o prawdę i bronić dobrego imienia naszej Ojczyzny.

OBRAZ


Liczę również na przekazanie 1% z Państwa podatku na cele statutowe naszego Stowarzyszenia. Będziemy za ten gest niezwykle wdzięczni, a środki te pomogą nam skutecznie działać i walczyć o Polskę.ROBERT FOTOGRAFIA -
https://marszniepodleglosci.pl/wp-content/uploads/2019/05/60351506_2311163582240351_6381181521830608896_o.jpg

Dziękuję w imieniu wszystkich działaczy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Z narodowym pozdrowieniemRobert Bąkiewicz - podpis
ROBERT BĄKIEWICZ
PREZES ZARZĄDU


WSPIERAJ
TRADYCYJNIE
DANE DO PRZELEWU
:

Stowarzyszenie

"Marsz Niepodległości"
ul. Majdańska 1 lok.11
04-088 Warszawa

TYTUŁEM
:

Darowizna na cele statutowe

NUMER RACHUNKU (PKO BP)
:

34 1020 1013 0000 0602 0352 8726

DLA WPŁAT ZAGRANICZNYCH
:

SWIFT BPKOPLPW

KONTA WALUTOWE (PKO BP)
:

EUR 35 1020 1013 0000 0602 0403 3205
USD 40 1020 1013 0000 0402 0403 3213
GBP 45 1020 1013 0000 0202 0403 3221

WSPIERAM
ONLINE

WPŁAĆ PRZEZ POLSKI SYSTEM
HOTPAY -
https://marszniepodleglosci.pl/hotpay/
WPŁAĆ PRZEZ SYSTEM TPAY -
https://marszniepodleglosci.pl/tpay/
WPŁAĆ PRZEZ SYSTEM PAYPAL -
https://marszniepodleglosci.pl/paypal/


WSPARCIE SMS

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI LOGO
STOWARZYSZENIE

"MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI"
ul. Majdańska 1/11
04-088 Warszawa

KRS: 0000406677ADRES KORESPONDENCYJNY:
ul. Ząbkowska 11/4, 03-736 Warszawa
E-MAIL:
kontakt(at)marszniepodleglosci.pl
LINIA INFORMACYJNA:
+48 500 072 622

Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ wyraziłeś zgodę na przekazywanie informacji z działań Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" z siedzibą w Warszawie. Najprawdopodobniej stało się tak poprzez udział w akcji petycyjnej na portalu PodpiszApel.pl. Jeżeli chcesz się wypisać z listy mailingowej Biuletynu Marszu Niepodległości, wyślij  wiadomość pisząc w tytule "rezygnuję z biuletynu" na adres poczty elektronicznej rodo(at)marszniepodleglosci.pl - UNSUBSCRIBE