Marsz w Obiektywie

Dodaj własną fotografię z Marszu Niepodległości w pamiątkowym albumie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Następnie opublikuj je również na swoich portalach społecznościowych oznaczając je hasztagiem #MarszWobiektywie – galeria Marszu Niepodległości.
Walczmy z propagandą i pokażmy jak naprawdę wyglądał ten wyjątkowy dzień.
Przycisk DODAJ ZDJĘCIE znajduje się pod ostatnim zdjęciem w galerii. 

Trzyletni faszysta niesiony na barkach swojego ojca. ? Byłem pierwszy i nie ostatni raz. Warto było pojechać i wypracować swoje zdanie, nie biorąc pod uwagę relacji mediów, a raczej ich manipulacji. Wyłącz media, włącz myślenie – tę zasadę udziałem w Marszu wcieliłem w życie. Na 100-lecie niepodległości, życzę tego wszystkim Polakom.

Rodzinnie byłem z żoną siostrą i szwagierka. Atmosfera przyjaźni i szacunku. Wspaniałe przeżycie. Mnóstwo ludzi uśmiechniętych od maluszków w wózkach po osoby starsze nawet na wózkach czy o kuli. Było zjawiskowo w tak licznym gronie odśpiewać hymn aż serce sciska do tej pory. Te tysiące flag, te race, Ci ludzie coś wspaniałego. Napewno za rok nas nie zabraknie.

Polsko! Życzę Ci, żeby w następnych latach, Polacy w końcu się zjednoczyli, pracowali dla Ciebie i przekładali twoje dobro nad swoje! Oby nigdy nie zabrakło ludzi, którzy przeleją, w razie potrzeby, krew za twoją niepodległość. Niech Królowa Polski ma Cię w opiece, Ojczyzno ma. Czołem Wielkiej Polsce!

Dominikanin na Marszu Niepodległości z Kościoła św Jacka na warszawskiej Starówce, Zakonu Kaznodziejeskiego w Habicie i Szkaplerzu modlący na różańcu… Pax et Bonum!

Jan Zamoyski
“Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli.”

Z ukochaną celebrowania Miłości do Ojczyzny za rok również się wybieramy z naszą córeczka – typowi faszyści.

Nasza 5 Letnia faszystka 🙂 , Bylismy pierwszy raz i było wspaniale , niesamowite przezycie ocean Polskich Flag i Hymn zaśpiewany przez 250 tyś ludzi

Czołem Wielkiej Polsce!
Po raz drugi przyjechałem na Marsz Niepodległości prosto z Pruszkowa. W tym roku zaliczam Marsz na szóstkę z plusem za liczbę uczestników – ĆWIERĆ MILIONA. Godnie świętowałem 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Wszystkiego najlepszego Polsko! Błogosławieństwa Bożego przez kolejne 100 lat. Gratuluję prezesowi Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” Robertowi Bąkiewiczowi za sprawne przygotowanie do tego marszu.
Już oficjalnie deklaruję udział w Marszu na 2019 r.

Pozdrawiam
Jakub z Pruszkowa

Najbardziej mnie wzruszyły widoki ludzi starszych. Staruszków, których miłość przetrwała wiele lat, którzy na pewno przeżyli wiele złego a jednak wytrwali w swojej miłości. I tego dnia przyszli razem. Pokazać swoją miłość do ukochanej Ojczyzny. Starszy Pan jedną ręką trzyma mocno swoją żonę a w drugiej trzyma biało-czerwoną flagę. Coś pięknego.

Coś pięknego, jedyna i niepowtarzalna atmosfera.
Pozdrawiam wszystkich obecnych w Warszawie w tym wyjątkowym dniu. Cześć i chwała bohaterom!

Niecałe 4 tyś. Kilom
Niecałe 10 godzin spania
To wszystko w 3 dni aby być na Marszu Niepodległości.

Pozdrawiamy serdecZnie

Udział w Marszu Niepodległości był wspaniałym przeżyciem, ale też doskonałą okazją do jeszcze lepszego poznania siebie. Polecamy każdej parze. 🙂

Cieszę się, że jako Białorusinka mogłam uczestniczyć w Marszu Niepodległości w tak wyjątkową, bo setną rocznicę odzyskania niepodległości. Pierwszy raz byłam na Marszu i było to dla mnie MEGA przeżycie. Miło było też spotkać pana posła Marka Jakubiaka.

Razem z dziewczyną oraz rodziną kochamy swój kraj i przyjechaliśmy z Bielska-Białej do Warszawy aby uczcić 100-lecie Niepodległości. Jestem dumny, że mogłem uczestniczyć w Marszu Niepodległości! To niesamowite zobaczyć tyle ludzi zjednoczonych pod flagą biało-czerwoną. Bardzo boli to zachód, który stracił wszelkie wartości takie jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Wracając z tego pięknego wydarzenia w pociągu mogliśmy już czytać na internecie jacy to źli ludzie szli w Marszu! Przeżyłem cudne chwilę, których nigdy nie zapomnę. Czołem Wielkiej Polsce!!!

11.11.2018r. Jest ! Jeden z najbardziej niebezpiecznych i nietolerancyjnych ludzi jakiego udało mi się wczoraj w stolicy spotkać ?? (śmiech). Nie byłeś? Nie oceniaj… A wszystkim obecnym dziękuję! naprawdę wspaniała atmosfera ??? #chwaławielkiejpolsce??????

Nasz 5cio latek ?. Byliśmy pierwszy raz wracamy za rok ?. Część i Chwała Bohaterom.??????

Połączone siły Grudziądz & Brodnica
Dla mnie to już któryś marsz od 2011 roku dla syna i “ładniejszej połówki” kochanej pierwszy,ale już zapowiedzieli NIE ostatni, Chwała Wielkiej Polsce.
P.s. szliśmy w MARSZU NIEPODLEGLOSCI jednym organizowanym przez stowarzyszenie Marsz Niepodległości!!!

Z moją ukochaną żoną w morzu biało-czerwonych flag 🙂
To był imponujący Marsz Niepodległości 🙂
Do zobaczenia za rok 🙂

P.S.
Nie zatrzymała nas bufetowa i nie zatrzyma czaskowski!

Jestem z Wielkopolski, która niegdyś była silnym bastionem Endecji. To był mój pierwszy Marsz Niepodległości. Marzyłem o tym by 100-lecie niepodległości naszej ukochanej Ojczyzny spędzić właśnie w Warszawie, udało mi się to spełnić z czego się bardzo cieszę 🙂 Do zobaczenie za rok! Czołem Wielkiej Katolickiej Polsce!

„,Kochana Polsko,
Dziękuję za wolność, za każdą kroplę krwi i wylane łzy.
Bycie Polką – czuję tę dumę, by zawsze stać za Tobą murem,
O Tobie pamiętać, przed Bogiem klękać.
W radości i w łzach, o wolność Twą dbać
I zawsze pamiętać żeś dla mnie tylko Ty jedna!
Tyś zaniedbana i Polakom zabrana – przez lata w niewoli trwała,
Dziś serc tysiące dla Ciebie biją płonące,
Nasza jedyna i nigdy nie złamana – Niepodległość swą odzyskała.”

Mój wiersz dla Polski
„,Cześć i chwała Bohaterom!“

..jak Fenix z popiołu ..BiałoCzerwona Moc ..Nie ujarzmiona ..Niepokorna …Niezwyciężona …Polonia Walcząca …Wyklęta! Ocalona !

To był niesamowity Marsz Niepodleglosci, emocje sięgały zenitu.
Cześć i Chwała Bohaterom ❤️??

Nie głosowałem na PiS po to, by mnie teraz wraz z setkami tysięcy ludzi poniżali. Dość dyktatury!

#KochamCięPolsko
#NieDlaPiS
#idę11

Pierwszy raz zdecydowałem sie pojechać mimo obaw, i nie żałuję. To było coś niesamowitego! jedna wielka Polska Rodzina!

Wziąć udział w Marszu Niepodległości było moim marzeniem od kilku lat. Obiecałam sobie i dzieciom, że na 100-lecie odzyskania niepodległości będziemy w Warszawie na marszu. Na stałe mieszkamy w Chorwacji, w Rovinju. Cały nasz krótki pobyt wypełniony był wzruszeniami i dumą, a marsz był ukoronowaniem obchodów. Tyle flag! Wspaniała atmosfera! Serce wypełniało mi poczucie dumy! My Polacy jesteśmy niezwykłym narodem! Mamy wspaniałą historię i wspaniałe katolickie tradycje! W tym nasza siła! Do zobaczenia za rok!

CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE. Na marsz przyjechaliśmy z Łodzi – nie mogło nas zabraknąć w tym ważnym dniu !!! Do zobaczenia za rok 😉

Polska jest dla mnie czymś więcej niż tylko miejscem gdzie się urodziłem. Ten wspaniały kraj jest dla mnie jak serce które nieustannie bije. Niech żyje wiecznie niepodlegla Rzeczpospolita, CWP! Cześć i chwała Bohaterom

Musiała być cholernie dumna. W jej oku na pewno pojawiła się łza wzruszenia. Od stu lat wolna. Od stu lat Niepodległa… Polska. Patrzyła na nas, serdeczna staruszka. Zaciskała zmęczone dłonie, pełne blizn i zmarszczek. Gdy 250 tysięcy ludzi zaśpiewało jej Hymn, wyobrażam sobie, że płakała jak dziecko. A ja razem z nią. (…)

Pełna relacja oraz galeria:
https://www.depicted-by-k.pl/blog/marsz-niepodleg%C5%82o%C5%9Bci-2018

Polska. Jak bardzo musiała poczuć się wyjątkowo, gdy przyszło dla NIEJ tak wielu, gdy Biało-Czerwony tłum zalał całe ulice i wszystkie uliczki Warszawy. Niezależnie od poglądów, niezależnie od majątków, od wieku, wyglądu – niezależnie od wszystkiego szalenie z NIEJ dumni. Dozgonnie wdzięczni Bohaterom za JEJ wolność. Bo dzisiaj, gdy tożsamość narodowa gubi się wśród europejskich gwiazdek, to żadna z zebranych tego dnia osób, nie miała nawet cienia wątpliwości, kim jest i dlaczego tu jest. Bo ponad wszystko… jesteśmy Polakami.

Pełna relacja oraz galeria:
https://www.depicted-by-k.pl/blog/marsz-niepodleg%C5%82o%C5%9Bci-2018

Marsz ten był świetnym doświadczeniem w moim młodym życiu. Idąc wśród tego tłumu ludzi czuło się klimat i moc jedności Polaków!

Musicie ducha hartować, aby móc jak orły przelatywać w przyszłość Ojczyzny!

Dziwne zjawisko: złudzenie optyczne, pareidolia, symbol czy znak? Spójrzcie w miejsce, w którym jest biały dym! Ostatnia klatka zrobiona na Marszu Niepodległości 2018. Czy na 100-lecie Marszu Niepodległości, w obłokach białego dymu ukazała się twarz Marszałka Józefa Piłsudskiego? (zdjęcie nie jest fotomontażem!)

“Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej – Jan Paweł II”

100 lat Polsko!

Tu, gdzie jest dom nasz, twój i mój,
gdzie lasy są i rzeki nasze,
gdzie każdy ojciec szedł na bój,
gdzie Biały Orzeł na sztandarze.

CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!

Polska, Hiszpania, Węgry na Marszu Niepodległości 😉 Pełni emocji tuż po koncercie i fajerwerkach w oczekiwaniu na pociąg, po Marszu Niepodległości.

Zbieramy się podekscytowani. Dla wielu z nas to kolejny raz na MN, ale są z nami też ci dla których to pierwszy Marsz Niepodległości. Z naszym “bratem” w Węgier.

Udział w Marszu stał się dla nas tradycją rodzinna, inaczej już nie wyobrażamy sobie celebrować tego Święta.

Tu z koeli 2,5 letni faszysta pierwszy raz na marszu. Spodobało mu się więc na pewno nie ostatni 😉

„Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?!
W niewymierzonej krainie leży,
Jest w każdym wiernym sercu Polaka
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.”??❤️

Kolejny Marsz Niepodległości w braterskiej i spokojnej atmosferze. Dziękuje za organizację tego wspaniałego wydarzenia.

Baner Narodowe Siły Zbrojne oraz ja moja rodzina i przyjaciele, po raz pierwszy na Marszu Niepodległości! Było super! Dziękuję wszystkim za życzliwość i entuzjazm!

……wolność kocham i rozumiem
wolności oddać nie umiem??❤……
Ten marsz zapamiętam na zawsze….??
Warto było wstać rano i po trudach podróży w zatłoczonym pociągu dotrzeć do stolicy i uczestniczyć w Marszu Niepodleglosci?

#Niepodległa ??? ❤?? #100PL ❤

Refleksje po Marszu Niepodległości 2018: Hasło “DUMA! DUMA! NARODOWA DUMA!” moim zdaniem jest najlepszym opisem tego, co się wydarzyło w Warszawie dnia 11 listopada 2018. Morze ludzi z flagami
biało-czerwonymi, dumnych ze swojej Matki, Ojczyzny ??️ POLSKI idących w Marszu w zgodzie i jedności. To znak Narodu, który po ok. 50 latach niewoli bolszewickiej, sowieckiej wreszcie powstaje z kolan. Wmawiano nam, i nadal się wmawia, że jesteśmy Narodem ostatniej kategorii, do niczego. To jest nie prawda!!! Powoli jako Polacy odkrywamy swoją wartość i jesteśmy dumni z naszej historii. Bogu niech będą dzięki za Jego prowadzenie i opiekę nad nami. “Ojczyznę wolną pobłogosław PANIE!” ❤??️???

Mój Marsz Niepodległości poraz czwarty! Bezcenne chwile! To jest jak nałóg raz spróbujesz i chcesz więcej więcej jeszcze więcej!

Dla takich chwil warto sie poświęcić,i przyjechać na oddać hołd walczącym za Wolną i Niepodlełą Polskę,którzy to nieraz oddawali swe życie dlatego też szliśmy ramię w ramię w jedności.Cześć i Chwała Bochaterom

To zdjecie wykonano tuz przed hymnem o g.12.00.Wstyd przyznac,ale po raz pierwszy trzymam w reku flagę …naszą biało-czerwoną flagę…rozpierała mnie duma i radość,że wlasnie takie barwy towarzyszą mi od urodzenia.Żałuję,ze moja śp.mama nie doczekala tej chwili..byłaby ze mnie dumna,tak jak ja jestem dumna mając mamę,która wychowala mnie w miłosci i szacunku do Polski…W tle pomnik śp.prezydenta Lecha Kaczyńskiego,którego obie darzyłysmy szacunkiem.

Kocham Cię moja Polsko.Tyś jest moja tyś jedyna.
Żyję w Tobie i dla Ciebie?❤.

Po wielu latach na obczyźnie wróciłem do Ojczyzny na stałe dwa dni przed marszem, by wziaść w nim udział ze swoją ukochaną! Szliśmy dumni i szczęśliwi! Najpiękniekszy powrót do kraju, z którego narodem, ziemią i nad nimi niebem utożsamiam się jedynie do końca całym swym sercem i cała duszą swoją! Kocham Cię Polsko! …tak dobrze być w Domu!

Nie mówię cicho kiedy pytają skąd pochodzę !
Nie mogło mnie w tym szczególnym dniu zabraknąć w Ojczyźnie .
Tylko dzięki mojemu wspaniałemu mężowi mogłam być razem z Wami i wziąć udział w Marszu Niepodległości!
Przyleciałam z Holandii a mąż zaopiekował się dziećmi na weekend.
Na następny rok będziemy całą rodziną!
Zawsze dumna i mająca Ojczyznę w sercu ! ??
Niech żyje Polska i chwała jej oraz wszystkim Bohaterom, którzy przyczynili się do jej wyzwolenia! ??????
Dziękuję Wam z całego serca ❤️

Podczas Marszu czuliśmy ogromną siłę drzemiącą w naszym narodzie. Przyjechaliśmy z Białej Podlaskiej. Pozdrawiamy wszystkich uczestników. Do zobaczenia za rok.

Czuc moc w tak doborowym towarzystwie!! Polska ma sile Polska ma moc, OBUDZ SIE NARODZIE!!!

To był mój pierwszy Marsz w życiu (na pewno nie ostatni) mam 15 lat, ale nie mogę opisać tego co przeżyłam.
Gdy wspominam Marsz łzy wzruszenia napływają mi do oczu. Tylu patriotów krzyczących razem ,,Cześć i Chwała Bohaterom”, “Bóg Honor i Ojczyzna” to była nie tylko ogromna duma, ale i radość, że jesteśmy, kochamy i pamiętamy o Polsce i jej bohaterach. Świętowanie z tyloma ludźmi wolności wywalczonej przez naszych przodków, to najlepsze czego doświadczyłam w życiu.
Czołem Wielkiej Polsce <3 !

Najważniejszą wartością jest Ojczyzna, dla niej warto poświęcić życie.
Już po marszu – koncert na błoniach stadionu.

Tomek i Andrzej (WiN Warszawa)

Wspólne świętowanie odzyskania niepodległości wraz z rodziną i chłopakiem.
#DummniZPolski #CześćIChwałaBohaterom

Dziękujemy!

Góra z górą się nie zejdzie, ale Polak z Wilna z Polakami z Korony zawsze ?????? wszak stanowimy Jeden Naród Ponad Granicami
Rajmund Klonowski i Mariusz Bojanowski

Kochana Polsko Ty moja,
to ja Cię porzuciłam 13 lat temu.
To ja o Tobie chciałam zapomnieć.
I to ja się do Ciebie nie chciałam przyznawać.
Ale za to Ty, czekałaś na mnie i przyjęłaś mnie spowrotem, po 12-tu latach emigracjii.
Wybaczyłaś mi.
To Ty mi dałaś nowe, lepsze życie. Przywróciłaś moje wartości, mój spokój, moje zaufanie i utrwaliłaś miłość do Ciebie.
A ja, podczas Marszu Niepodległości, płakałam z radości i z dumą śpiewałam hymn.
Dziękuję Ci za wolność. Dziękuję za bohaterstwo. Dziękuję, że to właśnie Ciebie mam zaszczyt nazywać ‘moją Ojczyzną’.
Kocham Cię Polsko i przysięgam, że już nigdy Cię nie opuszczę.

W oczekiwaniu, aż “Faszyści” robiący zadymy odejdą- śpię, moja ukochana (pierwszy raz na marszu, ja piąty), przekonała się co znaczy 4 władza i jej przekaz w Polsce …

Ten żar miłości do Ojczyzny-Polski W sercach patriotów
to nie zabawka.
Hanko nie baw się ogniem, nad którym nie panujesz !

11,11,2018 ok.15.30 zniknął Palac Kultury PEKIN dymie z petrad. Nie potrzebny był nam Copperfild

Ja mama przekazuję Tobie synu wartości Bóg Honor i Ojczyzna. Tu i teraz, zawsze i na zawsze. #kiedymyzyjemy ❤??❤.

Bóg Honor Ojczyzna.! Wspaniały MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI. Jesteśmy podbudowani i spokojni o Polskę.

Polacy są wspaniali-w ważnych chwilach zawsze razem,zawsze biało-czerwoni.Nasz pierwszy Marsz.

Mój MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI dla kochanej ojczyzny. Tym marszem oddajemy cześć Bohaterom.

” Race maja być !!! I tu, i na stadionach !!! Mają być !!!
Wyglądają mocno, bohatersko i są biało czerwone.
Race mają być, gdy się radujemy, tak jak znicze mają być na grobach, gdy wspominamy Bohaterów !!!
I won z władzą, która tego zabrania !!! ”
W. Cejrowski

Niech Bóg błogosławi Polsce!!! Dziękujemy,że byliśmy na Marszu Niepodległości w tak wyjątkową rocznicę. Do zobaczenia za rok

Bóg,Honor i Ojczyzna.Jesteśmy jednością dla jednej sprawy jaką jest Nasza Ojczyzna Matka-Polska.Ja Wiktor(robiący fotkę),Piotr i Michał z Patriotami z Bełchatowa.

Maszerowanie pod biało-czerwoną jest zaszczytem – kochamy Cię Polsko – jesteś i będziesz wielka i Niepodległa !!!! Matka( czwarty raz na MN) z córką

Szanujmy naszą piękną, ale i trudną historię. Pamiętajmy o bohaterach narodowych,którzy poświęcili swoje życie ukochanej ojczyźnie. Czołem Wielkiej Polsce!

Czołem Wielkiej Polsce !
Na drugim planie “faszysta” . Ku mojej wielkiej radości Wielu Takich było na Marszu Niepodległości .

I ja tam byłem i 80cio metrową flagę, przygotowaną przez ONR Podhale( charakterne chłopaki i morowe dziewczyny), nieść pomagałem.

Czołem Wielkiej Polsce!

To był mój pierwszy marsz, ale już teraz wiem, że nie ostatni. Warszawa jak I Polska nie zapomni długo tego dnia, tego jestem pewien.

Jak widać na zdjęciu – byłem w stanie je wykonać, nikt mi tego nie bronił, nie bałem się o swój telefon, nie spotkałem się z żadnym złym gestem od innych uczestników marszu.

To co utkwiło mi w pamięci to jedno, czy dzieciaki, czy młodzież, czy starsi ludzie – wszyscy byli zjednoczeni, uśmiechali się do siebie i szli w atmosferze powszechnej mobilizacji oraz poczucia obowiązku wobec kraju oraz wobec ludzi, którzy o ten kraj przez setki lat walczyli.

Byliśmy zjednoczeni. Wrogowie marszu są zjednoczeni w nienawiści, My byliśmy zjednoczeni w miłości do tego kraju. A, że wyciąga nam się rozbite butelki, alkohol czy szukanie w bramach – niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie pije na uroczystościach, nigdy nie zbił butelki, czy nie szedł “w krzaki”.

Na marsz jechałem kilka godzin, z marszu również byłem zmuszony wracać kilka godzin, by finalnie na drugi dzień wstać do pracy. Sam marsz również kosztował wiele sił oraz energii. To wszystko jest jednak niczym. Było warto, naprawdę polecam.

Dziękuję Wam wszystkim za tę cudowną chwilę!

Ciesze się że jestem Polakiem i duma mnie rozpiera że uczestniczyłem w Marszu Niepodległości pod hasłem – Bóg,Honor,Ojczyzna w setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

PRZED MARSZEM WSPÓLNE ŚPIEWANIE HYMNU ,POD BUDYNKIEM SŁYNNEJ “PASTY”.
ŚPIEWAJĄ RZEKOMI FASZYŚCI I RASIŚCI RAZEM Z AFROEUROPOLSKĄ RODZINĄ!!!!

25 letni “faszysta” po raz pierwszy na marszu. Niezapomniane chwile w doborowym towarzystwie. Duma i ciary na plecach. Widzimy się w 2019!

Najdroższa Matko, inna spośród wszystkich ziem bądź wolna jak orzeł na niebie po ostatni dzień. BÓG HONOR OJCZYZNA 1918-2018

Na marszu byłem pierwszy raz razem z moją córką, niezapomniane wrażenia świetna atmosfera poczucie wspólnoty Narodowej
Teraz wiem jedno w następnych latach jestem obowiązkowo z całą rodziną
Cześć Wielkiej Polsce ??

Z całą rodziną, uczciliśmy nasze, Polaków Święto. 1. Koncert dla Niepodległej 2. Posadzenie 7 dębów przy Świątyni Opatrzności Bożej 3. Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego i śpiewany wspólnie hymn 4. Marsz wszystkich Polaków 5. Imprezy na Krakowskim Przedmieściu 6. Prywatna wizyta w Pałacu Prezydenckim – 3 świąteczne dni i na całe życie POLSKO!

Jako Patrioci z Pionek i okolic w tym roku wybraliśmy się zwartą ,,ekipą” do Warszawy na Marsz Niepodległości. Nasza najmłodsza ,,wyjazdowiczka” liczyła 5 lat, ale byli również z nami nasi Ojcowie w wieku około 60 lat oraz koledzy na wózkach inwalidzkich, którzy nigdy na nic nie narzekają – najważniejsze, że tego dnia wszyscy RAZEM wzięliśmy udział w najpiękniejszym Marszu w naszym życiu. Dopiero podczas powrotu uświadomiliśmy sobie, że braliśmy czynny udział w historycznym wydarzeniu. Brawo Polsko ! Kolejne Sto Lat !

Brzemię Naszego Narodu jest wielkie i ciężkie zarazem. Tylko wspólnie możemy je nieść dalej i przekazać kolejnym pokoleniom. Na tej pamięci i historii musimy budować tożsamość narodową. Marsz to Nasz znak rozpoznawczy i wielki symbol polskiego narodu w obecnych czasach. Jestem dumny z tego, że mogłem iść w towarzystwie tylu wspaniałych Polek u Polaków.

Brzemię Naszego Narodu jest wielkie i ciężkie zarazem. Tylko wspólnie możemy je nieść dalej i przekazać kolejnym pokoleniom. Na tej pamięci i historii musimy budować tożsamość narodową. Marsz to Nasz znak rozpoznawczy i wielki symbol polskiego narodu w obecnych czasach. Jestem dumny z tego, że mogłem iść w towarzystwie tylu wspaniałych Polek u Polaków.

Dziś setki tysięcy Polskich Patriotycznych Serc maszeruje ku chwale Tych którzy poświęcili swe życie w walce o Wolną i Niepodległą Polskę, katowanych, prześladowanych, Tych którzy poświęcili dla Niej życie i przelewali dla Niej krew, więzionych, mordowanych, wysyłanych na zsyłki do nieludzkiej ziemi…Polska o Was pamięta i nigdy nie zapomni. Duch Wasz jest wiecznie żywy i daje moc obecnym i przyszłym pokoleniom. Cześć i Chwała Bohaterom. CWP

Myślę, że bardziej wiarygodnuy od mojego (faszysty-bolszewika) będzie komentarz obojętnego politycznie Anglika, który namówiony przez grupę przyjaciół z Polski był i przeszedł pierwszy raz cały Marsz Niepodległości. Jego zdziwienie narastało po komentarzach w zachodniej prasie. Dla angielskojęzycznych polecam lektórę w oryginale napisanym piękną angielszczyzną…The heart rending and inspiring story of Poland is something I have become far more familiar with as an Englishman since meeting and recently marrying my beautiful, loyal, hardworking Polish wife. I discovered how the history of Poland is one of struggle, great suffering and sacrifice, bravery and heroism, tolerance for other persecuted peoples and near destruction. The Polish have shown a ferocious spirit of resistance to aggression and occupation and yet have not sought the subjugation of others.

I was shocked to learn that an agreement to partition the Country by Germany, Austria and Russia resulted in Poland being erased from the world map for 123 years, the entirety of 19th Century. During this time there was a concerted effort at Germanization and Rusification in order to eliminate Polish language, literature, culture and identity from public life. Parents quietly taught these things to their children at home but public expression was punished by the occupying powers. In 1918 Poland was reborn as an Independent Country, only made possible because the identity of the Polish Nation had been kept alive in the hearts and minds of its people.

Having seen the moving images of last years Independence March I was struck by the immense patriotism and love that Poles have for the Land of their Fathers and their Nation as a broader identity. When I learned that this November would see the 100th year of Polish Independence I suggested to my wife that we meet up with family in Warsaw to share in the celebrations and to specifically take part in the march.

The palpable spirit of remembrance and national pride was incredible to experience, the Poles are in no doubt of their identity and the sacrifices that have been made to preserve it. I have not seen a people remember their hero’s and fallen comrades with more reverence and respect.

We took the metro into the city centre to gather for the march, packed into carriages like sardines, rolled flags in every second persons hand. The crowd was a mixture of men, women and children. There were families with infants, singles, couples, teenagers, the elderly all making their way to the march in a quiet and orderly manner. Amongst the crowd there were people from Pakistan, Indonesian, China, Africa, Japan, North and South America.. There were Jews with Yarmulkas, Hindus, Christians etc.

When we arrived at the march gathering point we were surrounded by a broad cross section of over 250,000 Poles and visitors, waving flags and incredibly friendly. It was immensely powerful and emotional when they began singing the Polish National Anthem, the atmosphere was charged with energy but we felt completly safe even when a wave of Red flares were lit throughout the crowd and the centre of Warsaw disappeared under a cloud of White smoke. It was an incredible thing to behold and feel.

As this huge number of people moved off along the route down to the national stadium there was order and unity. There was no sign of violence or damage to property; cars were not damaged, windows remained intact, the huge crowd just walked slowly forward proudly holding their flags aloft, singing the Polish anthem or chanting phrases such as “Glory and Honour to the Hero’s” and “God, Honour and Homeland”. There were a few phrases not so complementary about Communism or those that wanted to ban the march but that isn’t surprising. The massive majority of people were just patriotic conservatives, any far right contingent were minimal, marginalised and irrelevant.

I flew the English flag high and proud which was appreciated by all Poles who spoke to me. Many thanked me for being there and asked about my impressions as they were obviously annoyed at the deceptive portrayal by foreign media that the march was predominately far right fascists when it clearly is not. I have just watched a response to this accusation on the youtube channel ‘Stefan Tompson’, very well said.

Polish National pride is, it seems, often misunderstood or deliberately misrepresented by those pushing their own twisted agenda. The majority of the media incorrectly portray the Independence march as far right rather than predominately just ordinary patriotic Poles. This is either due to their incompetent ignorance of Polish History or just dishonest manipulative reporting.

It is not based in far right or far left idolisation or deification of the State, Government Institutions or personalities. They are not Nationalistic in a Fascistic sense, but as a Nation in the Heart, a people with pride and identity that is grounded in their History, Culture and their Hero’s. They are in fact very resistant to Nationalism as a totalitarian concept, as a concentration of power, they value their Freedom and Heritage too much.

I feel the Poles and British are natural allies and perhaps we should spend a little more time learning more of our individual and shared Histories so we have a deeper understanding and respect of each other despite our faults which are hugely overshadowed by our virtues and accomplishments, past and present. May our two nations continue to support each other in peace, liberty, prosperity and identity.

Philip Stead

Stowarzyszenie Patriotyczne Pionki oraz Przyjaciele obecne na najpiękniejszym Marszu Niepodległości w historii. Czołem Wielkiej Polsce ! Kolejne Sto Lat Polsko !

Dumni że mogli być na Marszu Niepodległości … Cześć i Chwała Bohaterom !!!

“Świetujemy Niepodległość, odrzucmy obce władze! 11 Lisopada pokażemy to razem!”

Morze biało-czerwonych flag!
Morze biało czerwonych serc,
które biją dla Ciebie Polsko!
Tego nie da się opisać,
to trzeba przeżyć!
Pozdrowienia z Zakopanego!

Stać nas aby znać historię, terminologię, na bycie świadomym, nie możemy dać się manipulować, mediami, czy czymkolwiek innym.
CWP! ??☺️

Pierwszy raz na MN. Morze biało-czerwinych flag, piękna manifestacja patriotyzmu. Trzeba dodać że BEZPIECZNA! Gratulacje dla organizatorów.

Siódmy rok w tym samym Cudwnym Miejscu,coś pięknego bylo przejść z wami Patriotami w Morzu Bialo-Czerwomych flag i blasku rac…Do zobaczenia w przyszlym roku ! Czołem Wielkiej Polsce !

Stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości jest piękną i podniosłą chwilą dla wszystkich Polaków. Szczególnie dla nas,dla młodego pokolenia.
Mamy niepowtarzalną okazję uczyć się historii od prawdziwych bohaterów walk o Niepodległość.
Już dziś stańmy się jedną wielką biało-czerwoną drużyną! ??

Z moją piękną siostrzenicą w 100 lecie niepodległości. Rośnie nam młode pokolenie patriotów i patriotek.

Bóg Honor Ojczyzna !
Podlasie poraz kolejny maszeruje w Marszu Niepodległości …
W 2019 , jak Bóg da równięż będzie .
Na MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI !!!

Marsz Niepodległości 2018r. z żonką – Niech żyje WIELKA POLSKA !!!! BÓG HONOR i OJCZYZNA !!! ??

Jak co roku 11 Listopada, tam gdzie byc powinnismy!!!
To dla Ciebie Polsko ramie w ramie idziemy Świętować Twoja Niepodleglosc!
Kto raz poczuje ta atmosfere , bedzie tam chcial byc co roku. 🙂
Czolem Wielkiej Polsce!

Veni, vidi, Jak pisałem tak też zrobiłem z synem, żoną i bratanicą która przyleciała z Francji aby zobaczyć tak wielkie święto jakim jest 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Tego nie zobaczymy więcej a było co oglądać. Zapisaliśmy się w historii Polski. Przyjechaliśmy na ten marsz jako patrioci którzy kochają swój kraj i nie uważamy się za faszystów. Kto myśli inaczej o tym marszu nie godzien nazywać się polakiem. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM. CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE.

NOWOJORSCY REKONSTRUKTORZY 14 LUIZJANY,POLSKIEGO ODZIALU Z CZASOW WOJNY SECESYJNEJ W AMERYCE NA MARSZU NIEPODLEGLOSCI W WARSZWIE 2018

“Musimy krzewić wśród nas ducha zdobywców, a psychikę obrony i cierpiętnictwa zmienić w wolę zwycięstwa.”
ppłk. M.Kalenkiewicz

Warszawa – najlepsze miejsce do świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oczywiście na Marszu Niepodległości 😀

Cieszy mnie, że w tym roku udało mi się zachęcić kilku znajomych do wzięcia w nim udziału. Mam nadzieję, że będą towarzyszyć mi również w kolejnych latach.

Duma, duma, narodowa duma!

Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.
Józef Piłsudski

Jestem strasznie dumny, że pierwszy raz miałem okazję uczestniczyć w pięknym Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie! Towarzyszyły mi ogromne emocje ze względu na ogromną ilość Polaków w każdym wieku i atmosfera jaka tam panowała. Oby było jak najwięcej takich sytuacji, gdzie będziemy się mogli łączyć i wspólnie świętować. Wszystkiego najlepszego Polsko !!!

Typowi polscy faszyści 🙂 Było wspaniale. Dziękujemy za piękną organizację!!!!!!

Przechodziłem na marszu obok masy ludzi z bobami w wózkach – żadne dziecko nie płakało 🙂 Co innego lewactwo…

Szczecinek na #MarszNiepodległości 🙂
Wielkie podziękowania dla Magdy z Brygady Zachodniopomorskiej ONR o/Koszalin za zorganizowanie wyjazdu!
CWP

Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami i mogliśmy być z Wami wszystkimi na Marszu Niepodległości 2018. Dziękujemy za jedność i dumę. Chwała wielkiej Polsce!!!

W drodze na Marsz Niepodległości – trzy pokolenia Rodziny z Wielkopolski, dla której Bóg, Honor, Ojczyzna – to największe wartości!

Wspólne zdjęcie choć 2 się ukryło w oczekiwaniu na Marsz. Gdy prezydent się bawił w organizatora, paczka dokumentuje pierwsze chwile. Połowa osób przybyła pierwszy raz, na codzień zdarzają się konflikty jednak wszyscy połączeni szacunkiem, miłością do kraju i poczuciem dumy z obowiązkiem maszerowaliśmy by uczcić ten wspaniały dzień. Cześć i Chwała Bohaterom!
Byśmy kiedyś mieli u sterów takich ludzi, jakich mieliśmy bohaterów.

To było cudowne…zatopić się w morzu polskości w tej najważniejszej dacie dla Polski! Byliśmy po raz pierwszy i teraz nic już nie zatrzyma w przyszłości kolejnych wyjazdów. Świętokrzyskie pozdrawia! Apelujemy – wspierajmy środowiska narodowe, by wyrwać naszą kochaną Polskę z łap wszelkich niegodziwości! Czołem Wielkiej Polsce! Tomek i Iza 🙂

Słońce przebudzenia narodowego Polaków.
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!
Typowy ? Janusz z Olsztyna

Nie da się słowami opisać jaka to jest duma z bycia Polakiem.
Jaki zaszczyt dostaliśmy, aby świętować tak niezwykłe wydarzenie, jak 100-lecie odzyskania Niepodległości.
Dziękujmy wszystkim Bohaterom, którzy walczyli o to, abyśmy mogli dzisiaj żyć w wolnej Polsce.
CWP!

Z Mazur… ze Szczecina… z emigracji… dla Polski, dla nas Polaków, biało-czerwone Serca, ogrom Serc… Króluj nam Chryste, bez Niego nie damy rady!

Wysiłek Żołnierzy Wyklętych nie poszedł na marne! Tu z jednym z walczących z komuchami po II Wojnie światowej, by godnie uczcić Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości razem z tymi, którzy nie wstydzą się POLSKOŚCI !!! Chwała Wielkiej Polsce!!!

Dla mnie wyjazd po raz 6, dla kolegów debiut. Jednak wrażenia niesamowite, masa rodaków z każdego zakątka Polski i świata dumnych z bycia Polakami. Do zobaczenia za rok. CWP !

“Służyć wiernie Narodowi..” wspaniała oprawa, niesamowity Marsz, świetna atmosfera.. do zobaczenia za rok !

#MarszWobiektywie Przyłączamy się do akcji, byliśmy pierwszy raz na Marszu Niepodległości, to niesamowite przeżycie kiedy się czuję jedność z rodakami, którzy tak jak my przybyli by pokazać, że Polska nie zginie, będzie trwać z dumnie podniesioną głową dopóki Polacy będą pamiętać o haśle Bóg Honor Ojczyzna. CWP

…Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pustobrzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować…”

“…Choć jej granice znajdziesz na mapach,
Ale o treści, co je wypełnia,
Powie ci tylko księżyca pełnia
I mgła nad łąką, i liści zapach.

Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.

W szumie gołębi na starym rynku,
W książce poety i na budowie,
W codziennej pracy, w życzliwym słowie,
Znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku….”

Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna, jej ścieżkami chodzimy, ją budujemy i jej bronimy…….

Przyjechałem z Bytomia by świętować min. z Violą spod Poznania

To był mój pierwszy marsz, było warto, na drugi rok, też będę .

Ps: Pozdrawiam miłą i sympatyczną dziewczynę z ONR.

Na zdjęciu przemytnicy pryncypałków, uchwyceni z ukrycia przez dziennikarza TVN.

W oczekiwaniu na start 🙂
Wspaniałe uczucie przejść trasą marszu wśród tylu ludzi kochających Polskę.

POLAK WEGIER DWA BRATANKI ,I DO SZABLI ,I DO SZKLANKI!!!TOMMY,AMERYKANIN WEGIERSKIEGO POCHODZENIA (TEN Z PRZEKRESLONYM SIERPEM I MLOTEM) ,NA MARSZU NIEPODLEGLOSCI W WARSZWIE 2018

Dziewczyny z Brazylii jakoś nie obawiały się maszerować tuż obok “ksenofobicznych, prawicowych ekstremistów”.

Trzeba tam być. Trzeba zobaczyć i poczuć tę ogromną siłę polskiego Narodu. Trzeba zaśpiewać Hymn z tysiącami innych patriotów i być dumnym z naszej Ojczyzny.
Chwała Wielkiej Polsce!

Nasz pierwszy raz na Marszu Niepodległości i nie ostatni. Przylecieliśmy specjalnie na 11 listopada z Irlandii z przesiadką we Włoszech i z ziemi Włoskiej do Polski żeby złączyć się z Narodem.
Naprawdę wspaniała, patriotyczna i niepowtarzalna atmosfera, ten marsz zapamiętamy na zawsze.
Do zobaczenia za rok.
CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!! ??????

Czołem Wielkiej Polsce! Jeździmy już od 2 lat razem i będziemy jeździć co roku! Do zobaczenia następnym razem! ???

Twoje życzenia niebawem ukażą się na stronie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przesyłając komentarz, wyrażam zgodę na przesyłanie informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku oświadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości z siedzibą przy ulicy Majdańska 1 lok.11 w Warszawie. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana,wysyłając wiadomość elektroniczną na załączony na końcu każdej wiadomości adres e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.