Zwycięstwo w Sądzie Najwyższym – Marsz Niepodległości zgromadzeniem cyklicznym

Jest to wielkie zwycięstwo Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz powód do radości dla wszystkich polskich patriotów, którzy dzięki temu wyrokowi mogą być spokojni o to, że Marsz Niepodległości ma na lata zapewniony spokojny przebieg.

Dzisiaj z bardzo dobrymi humorami stajemy tutaj na tej konferencji. Zwyciężyliśmy, zwyciężyło prawo, zwyciężyła prawda. Niechybnie ta sytuacja pokazuje, że pan prezydent Rafał Trzaskowski niestety działa poza prawem i wielokrotnie próbował już utrudniać wolność do zgromadzeń polskim patriotom i wczorajsza decyzja Sądu Najwyższego o uchyleniu wcześniejszych postanowień sądu Apelacyjnego i Sądu Okręgowego mówi to dobitnie. Dzisiaj polscy patrioci, polscy niepodległościowcy, narodowcy będą mogli maszerować 11 listopada co roku i z tego się bardzo się z tego cieszymy. – Powiedział podczas konferencji Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Odszkodowanie dla Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Ponadto Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz zapowiedział w swoim wpisie na Facebooku, że zamierza ubiegać się o odszkodowanie od prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości w 2021 roku Sąd Najwyższy uznał za niezgodny z prawem. Zachowanie Rafała Trzaskowskiego jest przekroczeniem uprawnień. Prezydent stolicy wykorzystywał swoje stanowisko do realizacji własnych celów oraz kierował się osobistymi sympatiami i antypatiami zamiast działać w interesie Polaków. Takie zachowanie jest niedopuszczalne dlatego będziemy domagali się sprawiedliwości w postaci odszkodowania w wysokości 0,5 miliona złotych, które pokryje koszty organizacji zeszłorocznego Marszu Niepodległości.

Cegiełka na Marsz Niepodległości

Na koniec krótka informacja odnośnie koszulki “Miej w Opiece Naród cały” z logiem Marszu Niepodległości z 2019 roku. Dostawaliśmy mnóstwo pytań odnośnie możliwości zakupu tej koszulki. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że we współpracy z firmą Red is Bad wyprodukowaliśmy kolejną partię. Koszulka jest ponownie dostępna na stronie sklepu Red is Bad (link do sklepu znajdziecie tutaj)

Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na organizację tegorocznego Marszu Niepodległości, który już niebawem przejdzie ponownie ulicami Warszawy. 

W tym roku idziemy pod hasłem „Silny Naród Wielka Polska”

Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj marszniepodleglosci.pl