Nie dajmy się sprowokować!

Robert Bąkiewicz rozmawiał z redaktorem Piotrem Motyką z portalu MediaNarodowe.com. W trakcie wywiadu zapewnił, że Marsz Niepodległości na pewno się odbędzie. Wyczulał uczestników na godne zachowanie w razie ewentualnych prowokacji, jednocześnie apelował, aby w tym roku każdy maszerujący stał się strażnikiem tegorocznego największego wydarzenia patriotycznego.

Robert Bąkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Prezes Marszu Niepodległości dostrzega szereg działań, które mogą prowadzić do eskalacji emocji, które mogą przyczynić się do prowokacji na samym wydarzeniu.

Samo zachowanie pana Trzaskowskiego to już jest prowokacja i działanie, które potem w trakcie samego Marszu ma doprowadzić do grubych prowokacji. My się na to oczywiście przygotowujemy, współpracujemy z polską Policją, która ewentualne ryzyka prowokacji w trakcie Marszu będzie neutralizować.

Robert Bąkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Apeluje o zachowanie ostrożności i aktywną postawę samych maszerujących wobec prowokatorów.

Apelujemy o zdrowy rozsądek do wszystkich, a także o to, żeby maszerujący, poniekąd sami stali się strażnikami Marszu, dbającymi o bezpieczeństwo. Chodzi o to, żeby w jakichś sytuacjach dwuznacznych albo budzących kontrowersje, nagrywali to własnymi telefonami, żeby rejestrowali obraz i dźwięk, żeby informowali Policję lub Straż Marszu Niepodległości. Jeśli będziemy skutecznie dbać o bezpieczeństwo, jako uczestnicy Marszu, to będzie pacyfikowało lub działało prewencyjnie wobec ewentualnych prób prowokacji, które próbuje wzniecić lub rozpalać pan Trzaskowski i jego środowisko polityczne.

Robert Bąkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

To co się obecnie dzieje wokół samego marszu może mieć wiele wspólnego z działalnością obcych służb, którym zależy na destabilizacji państwa polskiego.

Myślę, że może to mieć jakiś związek. Uważam że, raczej obce służby mogą celować w destabilizację państwa polskiego. Myślę, że jedno z drugim jest w jakiś sposób związane. Przez ostatnie kilka lat nie udało się skutecznie doprowadzić do takiego przesilenia społecznego poprzez ulice, czy to w ramach manifestacji, burd czy ataków na kościoły, jak tych w zeszłym roku związanych z Martą Lempart. Próbuje się wykorzystać każdą taką okazję do osłabienia państwa polskiego. 

Robert Bąkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Więcej można przeczytać na stronie MediaNarodowe.com

Zachęcamy też do udostępniania apelu na portalach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/rbakiewicz/posts/1494574994254724
Twitter: https://twitter.com/RBakiewicz