Pytania i odpowiedzi w sprawie Marszu Niepodległości

Pytania i odpowiedzi:

Dlaczego 11 listopada organizowany jest w Warszawie Marsz Niepodległości?

Po to, by pokazać reszcie rodaków, iż są w Polsce ludzie, dla których coś znaczą wartości takie jak Honor i Ojczyzna; że istnieją tysiące Polaków – patriotów, gotowych kontynuować tradycje narodowe i działać na rzecz idei Wielkiej Polski. Marsz jest organizowany także po to by uczcić pamięć poległych za nasz kraj bohaterów, często zapomnianych, bez których nasz naród by nie istniał. Pragniemy także promować idee zdrowego, pozytywnego patriotyzmu wśród kolejnego pokolenia Polaków.

Więcej na temat celów przyświecających Marszowi:

Idea Marszu Niepodległości

Kto jest organizatorem Marszu Niepodległości?

Organizatorami Marszu Niepodległości są dwie organizacje – Młodzież Wszechpolska oraz Obóz Narodowo-Radykalny Mazowsze

Czym jest Komitet Poparcia?

Komitet Poparcia skupia osoby, stowarzyszenia, organizacje, pragnące wyrazić publicznie swoje poparcie dla idei Marszu Niepodległości. Osoby te niekoniecznie zgadzają się z poglądami Organizatorów na różne kwestie – ich poparcie dotyczy konkretnie zorganizowania Marszu Niepodległości dla promocji patriotyzmu.

W skład Komitetu wchodzi obecnie wielu naukowców, kombatanci, publicyści, artyści, działacze, a także szereg stowarzyszeń i organizacji.

Czym jest wsparcie medialne?

Wsparcia medialnego udzielają nam portale, serwisy, gazety i inne media, zamieszczające na swych łamach informację na temat Marszu Niepodległości.

Jak mogę dołączyć sam lub ze swoją grupą do Komitetu Poparcia lub wsparcia medialnego?

Wystarczy napisać na mail: [email protected]

Czy manifestacja będzie legalna? Kto będzie w niej uczestniczył?

Manifestacja będzie całkowicie legalna. Uczestniczyć będą w niej najróżniejsi ludzie – członkowie organizacji narodowych, konserwatyści, monarchiści, prawicowcy, niezrzeszeni, patriotycznie nastawieni kibice, studenci, robotnicy, młodzież, osoby starsze, kobiety, mężczyźni, dzieci – słowem ludzie, którzy cenią to iż są Polakami.

Jak jest z bezpieczeństwem w trakcie Marszu? Przeczytałem w internecie informację, iż środowiska gejowskie i anarchistyczne dążą do rozwiązań siłowych? Co robić w przypadku zakłócenia porządku?

Organizatorzy zapewniają uczestnikom Marszu pełne bezpieczeństwo, Wszelkie nieprawidłowości należy zgłaszać służbom porządkowym, które będą starały się natychmiast je usuwać.

Słyszałem, że w Marszu wezmą udział organizacje „neofaszystowskie”, „ultranacjonalistyczne” „skrajnie prawicowe”. Czy to prawda?

Tego typu określenia stosowane są od wielu lat przez media związane z lewicą. Retoryka ta oparta na kłamstwach i pomówieniach, rozpowszechniana jest przez niektóre media, którym bardzo nie w smak działalność poszczególnych organizacji narodowych. Szczególnie nie podoba im się to, iż istnieją w Polsce grupki ludzi, którzy za własne pieniądze, poświęcają swój prywatny czas, dla krzewienia idei narodowej i uczczenia ludzi oddających życie za naszą Ojczyznę. Nazywają nas „faszystami” dlatego, że nasze zachowanie nie pasuje do utartego schematu kosmopolitycznego świata, jaki mają przykazane lansować. Według nich członkowie Ruchu Narodowego „zjadają dzieci”, natomiast rzucanie kamieniami w legalną demonstrację to przykład „usprawiedliwionego społecznego oporu”.

Jak jest naprawdę można się dowiedzieć idąc na Marsz, rozmawiając z jego organizatorami i poszczególnymi osobami.

Kto i dlaczego próbuje zablokować Marsz Niepodległości?

Agresywne środowiska homoseksualistów, wspierane przez anarchistów, od wielu lat próbują blokować wszelkie przejawy działalności patriotycznej. Zazwyczaj są to te same osoby, kilka grupek homoterrorystów, różnych degeneratów mieszkających w kradzionych budynkach, narkomanów i tym podobne. Łączą się oni w kilkuosobowe organizacje przeradzające się następnie w szersze „porozumienia” mające sugerować, iż ich działalność jest wspierana przez „zwyczajnych ludzi”. W rzeczywistości jednak, nikt normalny nie przychodzi na takie spędy, mimo 20 lat propagandy, dalej ich słynne blokady liczą po sto tych samych osób…

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, iż główne wsparcie finansowe dają właściciele koncernów medialnych (między innymi kupując im gwizdki, transparenty itp mające pomóc w „czynnym oporze”). Dziennikarze mają rozkaz uczestniczyć w marszach, wypisując potem eseje na temat dzielnej walki „antyfaszystów” (kolejny ukuty medialny slogan – „antyfaszysta” obecnie może oznaczać wszystko od zoofila po dziennikarza pewnej gazety – a prawda jest taka że prawdziwi żołnierze walczący z niemieckim nazizmem są w naszym Komitecie Poparcia).

Czytałem, że anonimowy członek organizacji wypowiedział się do jakiejś gazety. Mówił dziwne rzeczy.

Działacze organizacji narodowych nie udzielają informacji anonimowo, nie komentują anonimowo działań innych organizacji. Anonimowe postacie tzw. „członkowie organizacji” są tam zmyślone, gazety zawsze zasłaniają się tajemnicą dziennikarską przy zapytaniu o źródło.

W szczególności nie wypowiadają się anonimowo do Gazety Wyborczej, ani innych gazet spółki Agora.

Czy organizatorzy reagują na kłamliwe publikacje i wypowiedzi przeciwników Marszu Niepodległości

Organizatorzy podejmą wszelkie kroki prawne i starania, aby odpowiedzialne za nie osoby poniosły odpowiednie konsekwencje. Wszelkie nadużycia proszę zgłaszać na mail: [email protected]

Chcę przyjść ale nie wiem czy powinienem się jakoś specjalnie ubrać?

Należy ubrać się porządnie, jak na Święto Niepodległości przystało. Oprócz tego zachęcamy by każdy kto posiada wziął polską flagę, będą również do nabycia flagi Polski na miejscu (dochód zostanie przeznaczony na organizację następnego Marszu).

Jestem dziewczyną czy to w czymś przeszkadza?

Oczywiście, że nie ! Na naszym Marszu będzie bardzo dużo prawdziwych dziewczyn, pięknych i dumnych ze swojej Ojczyzny Polek. W poprzednich latach były obecne również matki z dziećmi. Zapraszamy !

Trochę się boję przyjść, nikogo nie znam, nie działam w żadnej organizacji, nie całkiem zgadzam się z poglądami Organizatorów

Zdecydowanie zachęcamy do przyjścia. Marsz ma promować wartości patriotyczne, atmosfera będzie przyjacielska i serdeczna, łatwo będzie można nawiązać znajomości (oczywiście jeśli się chce). Będzie można zobaczyć jak wielu jest nas – patriotów.

Na Marszu Niepodległości potrzebujemy właśnie Ciebie ! Przyjdź i weź znajomych !

Masz pytanie? Napisz – w tym temacie (dział „O Marszu”) opublikujemy odpowiedź. Prosimy również wszystkie media zainteresowane uczciwym i obiektywnym przedstawieniem naszego stanowiska o kontakt również na ten mail:

[email protected]